Zachęcamy do zadawania pytań przez poniższy formularz kontaktowy

Branża napojów izotonicznych w Polsce i Europie Wydrukuj stronę

– Dynamicznym obszarem w zakresie napojów funkcjonalnych jest segment napojów izotonicznych przeznaczonych głównie dla osób aktywnie spędzających czas – mówi Konrad Subda, prezes zarządu Krynica Vitamin.

 

– Napój izotoniczny wspiera człowieka w trakcie uprawiania sportu dawkując mu porcje energii uwalniane stopniowo ze specjalnie skonstruowanego łańcucha cukrowego zawartego w napoju. Również po zakończeniu wysiłku fizycznego napój izotoniczny stanowi świetne źródło służące uzupełnieniu ubytków mikroelementów w organizmie. Zarówno w Polsce jak i całej Europie rynek ten rośnie w tempie szybszym niż cała branża. W wielu przypadkach dynamika wzrostu jest dwucyfrowa. Segment napojów izotonicznych leży w obszarze zainteresowań największych brandowych graczy napojowych, ale również (nie bez udziału naszej firmy) produkty z tej kategorii weszły na stały listing największych sieci handlowych, jako ich marki własne – mówi Konrad Subda, prezes zarządu w firmie Krynica Vitamin.

 

Pozytywna konotacja ze sportem, który również w naszym kraju jest coraz częściej preferowaną forma spędzania wolnego czasu, daje duże szanse na promocję i budowę strategii ukierunkowanej na długoterminowy wzrost wartości marki.

 

– Krynica Vtiamin jako jedna z pierwszych firm napojowych w tej części Europy podjęła wyzwanie w zakresie produkcji napojowych suplementów diety. Przykładem takiego produktu jest Vitamin SHOT produkowany od brandem firmy OSHEE. Jednak witaminowe suplementy diety w branży napojowej to nadal nisza w stosunku do głównych segmentów rynku, choć mają już swoich ugruntowanych odbiorców i raczej oczekiwania co do jej rozwoju są pozytywne – dodaje Konrad Subda.

 

źródło: www.portalspozywczy.pl