Zachęcamy do zadawania pytań przez poniższy formularz kontaktowy

Wywiad z prezesem Zarządu Krynicy Vitamin Wydrukuj stronę

Portal Spożywczy (PS): Ile procent produkcji to produkty przeznaczona na eksport? Do jakich krajów są eksportowane produkty? Czy firma ma w planach rozwój eksportu?

 

Konrad Subda (KS): W roku 2012 ponad 30 procent przychodów ze sprzedaży pochodziło z produktów przeznaczonych na eksport. Główni odbiorcy produktów Krynicy Vitamin w Europie, to sieci handlowe i dyskonty w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Rumunia i Francja. Jesteśmy także aktywni na Bliskim Wschodzie – napoje pochodzące z naszych linii produkcyjnych można znaleźć na półkach w Izraelu, Palestynie i Arabii Saudyjskiej. Z wyżej wymienionymi kierunkami rozwoju łączę duże nadzieje, jeśli chodzi o przyszłość, choć naturalne, że każdy z tych rynków wymaga innej strategii. Mogę powiedzieć, że eksport to dla nas naturalny obszar zainteresowania i zajmuje ważną pozycję w strategii rozwoju firmy.

 

PS: Czy planowane jest silniejsze zaznaczenie obecności na rynku własnych marek Krynicy Vitamin?

 

KS: Nie mamy takich planów. Nasza strategia zakłada funkcję usługową, a silniejsze postawienie na własną ofertę pod naszym brandem, postawiłoby nas w pozycji konkurencyjne dla firm, z którymi współpracujemy. W naszej ocenie za długo pracowaliśmy na zaufanie, którym nas obdarzyli, żeby teraz to zmieniać. Uważam, że nadal istnieje bardzo duży potencjał na wzrost przychodów i wartości firmy w oparciu o produkcję zleconą.

 

PS: Jakimi mocami produkcyjnymi dysponuje Państwa zakład? Czy planowane są inwestycje w produkcję, infrastrukturę, dystrybucję?

 

KS: Zakład Krynicy Vitamin jest bodajże jedynym producentem w Polsce, zapewniającym tak wysoką uniwersalność oferty, jeśli chodzi o produkcję i konfekcjonowanie wyrobów. Posiadamy cztery linie produkcyjne o wysokiej wydajności: linia PET o wydajności 12 tys. litrów na godzinę; dwie linie puszkowe, odpowiednio o wydajności 35 tys. sztuk na godzinę i 20 tys. sztuk na godzinę; linia do butelek szklanych o wydajności 15 tys. sztuk na godzinę.

 

Planujemy inwestycje w infrastrukturę zakładu. W obrębie tych działań mieszczą się działania, które doprowadzą do wzrostu efektywności produkcji, obniżenia jej kosztów oraz poprawy bezpieczeństwa realizacji dostaw.

 

źródło: www.portalspozywczy.pl