Zachęcamy do zadawania pytań przez poniższy formularz kontaktowy

Rynek żywności funkcjonalnej napędza trend prozdrowotny Wydrukuj stronę

– Mimo, że rynek żywności funkcjonalnej to nadal nisza, napędzał go będzie trend prozdrowotny, idący w kierunku zmniejszenia kaloryczności napojów i zdrowej żywności – mówi Konrad Subda, prezes zarządu Krynica Vitamin.

 

– Kategoria napojów funkcjonalnych od jakiegoś czas wymyka się prostej definicji. W jej obręb wchodzą zarówno witaminowe suplementy diety, napoje wspomagające odchudzanie, napoje z cząstkami aloesu, soki pobudzające jak i wiele innych produktów. Rozwój tej kategorii, to w dużej części pochodna widocznego na całym świecie trendu prozdrowotnego. Wszystkie te produkty, poza tym że są po prostu smaczne, charakteryzują się pozytywnym wpływem na organizm. W skrócie więc: mamy do czynienia z sytuacją, w której determinantem sprzedaży tej kategorii jest coraz powszechniejsza moda na zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, stosowanie diety. To trendy, które są długoterminowe i świetnie wpisują się w aktualny i przyszły lifystyle – mówi Konrad Subda, prezes zarządu Krynica Vitamin.

 

Jego zdaniem klienci nie przejdą w całości na zdrową żywność, ale będą coraz wyraźniej dążyli w kierunku zakupów takich produktów.

 

– Dobrym przykładem jest rosnąca popularność napojów energetycznych o smaku herbaty – które są zresztą świetnym przykładem na łączenie się kategorii, w tym wypadku: smacznej ice tea, energetyka i napoju organic. Nawiasem, mówiąc tego typu „mieszane” produkty, są coraz popularniejsze i ich przyszłość rynkowa rysuje się w zdecydowanie jasnych barwach. Sądzę, że klienci będą coraz bardziej świadomi tego co konsumują, zresztą już teraz coraz większa ich część zwraca uwagę na zawartość kalorii i cukru w tym co spożywają. Coraz częściej szukają produktów które mają niską zawartość kalorii i są słodzone w naturalny sposób – zachowując jednocześnie walory napoju funkcjonalnego, dobry smak i efekt orzeźwienia – twierdzi Konrad Subda.

 

Krynica Vitamin S.A chce być obecna w interesujących ją kategoriach napojów innowacyjnych. Do takiej kategorii zdecydowanie zaliczam napoje funkcjonalne i prozdrowotne. Ustawicznie prowadzimy badania nad wieloma napojami tego typu, z których wiele trafia później na półki sklepów – dodaje prezes.

 

źródło: www.portalspozywczy.pl