Zachęcamy do zadawania pytań przez poniższy formularz kontaktowy

Debiut Krynicy Vitamin SA na rynku głównym GPW SA w Warszawie Wydrukuj stronę

16 grudnia 2015 r.

Krynica Vitamin S.A. („Spółka”), lider na rynku usługowego rozlewania i produkcji napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych dla handlu nowoczesnego oraz dla właścicieli znanych marek, zadebiutowała dziś na warszawskim parkiecie. W poprzedzającej debiut ofercie publicznej sprzedała wszystkie akcje nowej emisji po cenie maksymalnej.


– Warunki rynkowe, w jakich przyszło nam przeprowadzić ofertę publiczną, nie były łatwe. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu jakim jest sprzedaż wszystkich akcji nowej emisji po cenie maksymalnej. Dzięki temu nasz program inwestycyjny zakładający podwojenie mocy produkcyjnych będzie realizowany zgodnie z harmonogramem, co pozwoli nam efektywnie zagospodarować ogromny potencjał wzrostu rynku, na którym działamy. Dołączenie do grona spółek notowanych na GPW to dla nas również duże wyróżnienie i potwierdzenie, że należymy do grona firm zarządzanych według najwyższych standardów – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Spółki.


W ramach oferty publicznej zaoferowano 2.154.809 akcji, w tym 1.598.062 to akcje nowej emisji, a 556.747 to akcje sprzedane przez dotychczasowego akcjonariusza, FRAM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Ostatecznie do inwestorów instytucjonalnych trafiło 78% akcji oferowanych, a do inwestorów indywidualnych 22% akcji oferowanych. Akcje były sprzedawane po cenie maksymalnej wynoszącej 12,25 zł.


Objęcie przez inwestorów wszystkich nowych akcji pozwoli Spółce kontynuować rozpoczęty program inwestycyjny zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Łączna wysokość zakładanych nakładów inwestycyjnych wynosi 31 mln zł. Część finansowania pochodzić będzie z emisji nowych akcji. Celem programu jest przede wszystkim podwojenie mocy wytwórczych do 500 mln puszek napojów rocznie. Inicjatywy inwestycyjne będą podejmowane w Zakładzie Produkcyjnym Dziadkowskie–Folwark i będą dotyczyć zakupu nowej linii produkcyjnej, zakupu peryferii do obecnej linii produkcyjnej oraz budowy zaplecza magazynowego i mediów. Obecne moce produkcyjne Spółki wynoszą 250 mln puszek (maksymalna teoretyczna zdolność produkcyjna liczona przy teoretycznym całkowitym obłożeniu linii produkcyjnych w ciągu roku bez m.in. przezbrojeń, wynosi 350 mln sztuk puszek)Relacja z wydarzenia wraz ze zdjęciami jest
tutaj